کتاب بزرگسال

معرفی بهترین منابع تیزهوشان ششم

بهترین منابع تیزهوشان ششم

یکی از سال‌های طلایی در مدرسه، زمانی است که دانش‌آموزان به کلاس ششم راه پیدا می‌کنند. بسیاری از افراد در این برهه تفکیک شده و به دسته تیزهوشان فرستاده می‌شوند. منابع درسی در این زمینه کمی متفاوت‌تر از دیگر دسته‌ها است. منابع تیزهوشان ششم باید هم کامل و هم جامع بوده و هر درس را با ریز‌ترین جزئیات برای افراد آموزش دهد. وقتی پایه یک دانش‌آموز در این سال تحصیلی قوی شود، می‌تواند دوره متوسطه اول را هم در همین دسته و به‌خوبی سپری کند. در ادامه برخی از بهترین منابع تیزهوشان ششم را ذکر می‌کنیم.

پسر بچه ای رو به روی تخته سیاه

برای آمادگی در آزمون تیزهوشان ششم چه کتاب هایی لازم است؟

برای آمادگی در آزمون تیزهوشان ششم کدام منابع مناسب هستند؟

از آن­جایی‌ که سال ششم به‌عنوان پلی برای رسیدن به مراتب بالا‌تر تلقی می‌شود، بسیاری از دانش‌آموزان سعی می‌کنند خود را بالا کشیده و نمرات‌شان را افزایش دهند. دلیل این مسئله هم آن است که برخی از آن‌ها در دسته دانش‌آموزان عادی نبوده و می‌توانند با قرار‌گیری در رده تیزهوشان، خود را شکوفا کنند. منابع تیزهوشان ششم، زمانی به کار این افراد می‌آید که بخواهند برای ورود به متوسطه اول، در سال ششم آزمون داده و از این طریق به مشخص‌کردن مسیر‌شان بپردازند.

با‌توجه به همین مسائل است که گفته می‌شود، این برهه زمانی برای هر دانش‌آموز به‌عنوان سال طلایی شناخته می‌شود. از آن­ جایی ‌که سوالات این آزمون از کتاب طرح نمی‌شود، افرادی که قصد دارند در آن شرکت کنند، باید میزان توانایی هوش و استعداد خود را نشان دهند. وقتی یک فرد بتواند بهترین منابع تیزهوشان ششم را در اختیار داشته باشد، می‌تواند تا حد زیادی با این آزمون و سوالات مرتبط با آن آشنا شود. این آشنایی تنها برای آن است که شخص بتواند خود را در این مسیر محک بزند. در ادامه برخی از بهترین‌ها در این زمینه را نام برده و توضیح می‌دهیم.

عینک روی کتاب

بهترین کتاب های جمع بندی پنجم و ششم

جمع بندی پنجم و ششم

دانش‌آموزان برای آنکه بتوانند در این زمینه قوی عمل کرده و در آزمون‌شان موفق شوند، باید پایه خود را از همان کلاس پنجم قوی کنند. یکی از جامع‌ترین منبع‌های درسی که می‌تواند در این مسیر به آن‌ها کمک کند، کتاب هوش کمپلکس پنجم و ششم است. این کتاب یکی از منابع تیزهوشان ششم بوده و می‌تواند علاوه‌بر توضیح این سال‌های تحصیلی، هوش هر فرد را بر‌ اساس نظریه هوش‌های چندگانه هاوارد گاردنر بسنجد. مورد سنجش قرار‌دادن هوش و استعداد به‌همراه آموزش کامل و جامع این 2 سال، از ویژگی‌های بارز چنین منبع جذابی است.

سوالاتی که در این منبع نوشته شده‌اند، به‌صورت کامل با سوالات آزمون تیزهوشان مطابقت داشته و می‌توانید تنوع بالا را در همان چند پرسش اول مشاهده کنید. از آن­جایی‌ که در ابتدا راهنمای فصل در کتاب هوش کمپلکس قرار دارد، دانش‌آموزان می‌توانند طبق آن پیش رفته و تمامی مثال‌های شیرین که حل شده‌اند را، به‌خوبی یاد بگیرند. از میان منابع تیزهوشان ششم، این منبع که برای انتشارات مهر و ماه است، بیش از 2300 تست دارد.

می‌توان از کتاب تیزهوشان جامع ششم خیلی سبز هم به‌عنوان یکی دیگر از این منابع نام برد. این منبع هم مانند نوع دیگر دارای اطلاعات مفیدی بوده که می‌تواند به افراد در این مسیر کمک شایانی کند.

جلد کتاب ماجرای من و درسام

معرفی کتاب کتاب ماجرای من و درسام جامع ششم

کتاب ماجرای من و درسام جامع ششم از بهترین منابع تیزهوشان ششم

علاوه‌بر آنکه این آزمون برای رسیدن به مقطع بالا‌تر و بهتر بر‌اساس هوش و استعداد افراد سنجیده می‌شود، اما اگر دانش‌آموز نتواند درس‌های مدرسه را به‌خوبی یاد بگیرد، نمی‌تواند به این سوالات هم پاسخ دهد. طبق همین مسئله، انتشارات خیلی سبز یکی از منابع را به همین مسئله اختصاص داده که ماجرای من و درسام نام دارد. از میان منابع تیزهوشان ششم، سوالاتی که درون این کتاب قرار گرفته‌اند بیشتر برای آزمون‌های نهایی و داخلی مدارس ترتیب دیده شده‌اند.

وقتی یک فرد بتواند در این سال تحصیلی خود را در آزمون‌های نهایی بالا بکشد، می‌تواند از لحاظ هوش هم در مرتبه بالا‌تری قرار بگیرد. این منبع برای آزمون با لحنی رسمی و چاپی بسیار جذاب تولید شده است. 2205 سوال درون آن قرار گرفته‌اند که تشریحی هستند. این تعداد سوالات به همراه پاسخ در 374 صفحه خلاصه شده‌اند. درسنامه و تمرین، از بخش‌های اصلی کتاب ماجرا من و درسام جامع ششم است.

جلد کتاب تیزهوشان علوم ششم خیلی سبز

معرفی کتاب تیزهوشان علوم ششم خیلی سبز

تیزهوشان علوم ششم خیلی سبز

دانش‌آموزانی که قصد ورود به مدرسه تیزهوشان را دارند، بهتر است از میان منابع تیزهوشان علوم ششم خیلی سبز را مطالعه کنند. این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا برای ورود به مدرسه‌ای جدید و با سطح بالا‌تر، آماده شوید. در 336 صفحه از آن، 1333 تست به‌همراه 4 آزمون جامع و همچنین پاسخ سوالات قرار دارد. در کنار آن‌ها، درسنامه هم می‌تواند در ابتدا فرد را راهنمایی کند که چگونه درس خوانده و از این مطالب به بهترین شکل ممکن بهره ببرد.

یکی از نقاط قوت این منبع را می‌توان در بخش‌هایی به‌عنوان یادآوری جستجو کرد. وقتی دانش‌آموز نتواند مطلبی را به ‌خوبی متوجه شود، وجود این بخش‌ها می‌تواند او را در این مسیر راهنمایی و کمک کند. بسیاری از منابع تیزهوشان ششم، چنین بخشی را ندارند. از آن­جای ی‌که علوم در متوسطه اول ترتیب‌بندی شده و بسیاری از مفاهیم را از همدیگر تفکیک می‌دهد، فرد باید از همین ابتدا متوجه این مسائل بوده و آن‌ها را به‌خوبی یاد  گیرد.

جلد کتاب آی کیو جامع ششم گاج

معرفی کتاب آی کیو جامع ششم گاج

آی کیو جامع ششم گاج

در این منبع برای آزمون دروس مختلفی همچون: علوم، هدیه، فارسی، ریاضی و مطالعات قرار گرفته‌اند. تمامی سوالات استاندارد بوده و بر‌اساس آزمون اصلی است. البته تمامی آن‌ها دارای پاسخنامه تشریحی هستند. برای آن­که دانش‌آموزان بتوانند سطح خود را راحت‌تر متوجه شوند، می‌توانند طبق تست‌های طبقه‌بندی شده، پیش بروند. این تست‌ها در اغلب منابع تیزهوشان ششم وجود ندارند. سوالاتی که در این دسته قرار می‌گیرند، از ساده تا دشوار تقسیم‌بندی شده‌اند.

برای ساخت کتاب آی کیو جامع ششم گاج، حتی به نوع برگه کتاب هم فکر شده است. بسیاری از صفحات آن از جنس کاهی به رنگ تیره است تا چشم دانش‌آموز هنگام مطالعه کمتر خسته شود.

دختر بچه ای در حال مطالعه

راه های موفغیت در آزمون تیزهوشان

تکنیک های موفقیت در آزمون تیزهوشان

با آن­که درس‌خواندن به روش صحیح یکی از ارکان اصلی برای قبولی در این آزمون است، اما بسیاری از مفاهیم دیگر هم در این فرآیند دخیل هستند. باید بدانید که اگر در فضای رقابتی دچار اضطراب و استرس می‌شوید، این مسیر به هیچ عنوان برایتان مناسب نبوده و توصیه نمی‌شود. در غیر این‌صورت می‌توانید با استفاده از منابع تیزهوشان ششم و همچنین برخی نکات دیگر به خواسته‌تان برسید. می‌توان از موارد زیر به‌عنوان برخی از این پارامتر‌های مهم نام برد.

  • شناخت خود و توانایی‌ها
  • تقویت استعداد‌ها
  • داشتن اعتماد به‌نفس
  • عدم مقایسه خود با دیگران
پر کردن پاسخنامه توسط یک فرد

بهترین کتاب های جامع برای قبولی در تیزهوشان پایه ششم

نتیجه گیری

بسیاری از دانش‌آموزانی که قصد دارند فرصت‌شان در سال ششم را غنیمت شمرده و به مدارس تیزهوشان بروند، نمی‌دانند باید از چه منابعی بهره ببرند. از آن­جایی‌ که این آزمون بیشتر بر ‌اساس هوش و استعداد فرد است، لازم نیست هر شخص به‌طور کامل کتاب‌های درسی را مطالعه کند. استفاده از بهترین منابع تیزهوشان ششم انتشارات خیلی سبز، گاج و همچنین مهر و ماه می‌توانند در این مسیر بسیار موثر باشد.

بوک سرای دوکاج

سوالات متداول

بهترین منبع علوم تیزهوشان چیست؟

تیزهوشان علوم ششم خیلی سبز

کتاب آی کیو جامع ششم گاج چه دروسی را در خود جای داده است؟

علوم، هدیه، فارسی، ریاضی و مطالعات

راه‌های موفقیت در آزمون تیزهوشان کدام‌اند؟

داشتن اعتماد به‌نفس، مقایسه‌نکردن خود با دیگران، شناخت توانایی‌های خود و تقویت آن‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *