کتاب بزرگسال

معرفی بهترین منابع کنکور انسانی به تفکیک درس از زبان رتبه های برتر

بهترین منابع کنکور انسانی

یکی از مسائل مهمی که باید برای دانش‌آموزان علوم انسانی در فرآیند کنکور اولویت داشته باشد، مبحث انتخاب بهترین منابع و برنامه‌ریزی برای رسیدن به رشته مورد علاقه آن­ها است. چنانچه یک شخص بهترین منابع کنکور انسانی را تهیه کرده، اما هیچ برنامه‌ریزی درستی برای خواندن، تست‌زدن و بسیاری از کار‌های دیگر در این زمینه نداشته باشد، به‌طور قطع نمی‌تواند دیدگاه خود را عملی کند. البته در این میان، نوع منبع و دستاوردی که از آن حاصل می‌شود هم، اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

4 کتاب منبع برای رشته انسانی

منابع عربی کنکور انسانی

بهترین منابع عربی انسانی

درس عربی برای دانش‌آموزان علوم انسانی بسیار مهم است؛ چراکه در کنکور، هم برای دروس عمومی بوده و هم به دروس اختصاصی منتهی می‌شود. با‌توجه به این مسئله، برخی از افراد گمان می‌کنند لازم است برای هر بخش کتاب‌های جداگانه‌ای را تهیه کنند، اما این موضوع به این­صورت نیست؛ بهترین منابع کنکور انسانی برای عربی عمومی و تخصصی در یک مجموعه قرار دارند. البته وقتی یک شخص چنین مسیری را در پیش دارد، باید برای عربی وقت بیشتری را صرف کند تا به موفقیت دست یابد.

انتخاب کتابی که بتواند پاسخگو نیاز یک دانش‌آموز به مطالب صحیح و تست به‌همراه جواب آن باشد، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت. یکی از بهترین مجموعه‌هایی که می‌تواند در این زمینه کارساز بوده و این نیاز را به‌خوبی رفع کند، خیلی سبز است. در ادامه تمامی ویژگی‌ها و نکات مثبتی که در آن درج شده‌اند را ذکر کرده و با آن‌ها آشنا می‌شویم.

کتاب عربی جامع انسانی خیلی سبز

وقتی نام خیلی سبز در میان باشد، انتخاب بهترین منابع کنکور انسانی در درس عربی کار چندان سختی نیست! چراکه عربی از محتوای بسیاری در این رشته برخوردار است و وقتی یک فرد بتواند خود را در این حیطه قوی کند، می‌تواند به تراز بالایی دست یابد. وقتی این محصول را تهیه کردید، کافی است در ابتدا QRD کد آن را اسکن کرده و به سوالات کنکور این رشته با جواب تشریحی آن‌ها دسترسی داشته باشید. اگر گمان می‌کنید می‌توانید تنها با تقویت خود در تست‌زنی به نتیجه مطلوب برسید، اشتباه می‌کنید؛ چراکه باید در ابتدا مفهوم مطالب را بدانید و آن‌ها را درک کنید.

این مجموعه، می‌تواند در این زمینه هم شما را از پایه قوی کند. در میان بهترین منابع کنکور انسانی عربی، خیلی سبز علاوه‌بر توضیحات مفهومی بانک تست که از عربی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازهم بوده، 2948 سوال تستی با جواب را نیز فراهم آورده است. این تست‌ها واژگان، قواعد، ترجمه، تعریب، ضبط حرکات و همچنین تحلیل صرفی را شامل می‌شوند. پراکندگی تمامی این سوالات بر‌اساس کنکور دسته‌بندی می‌شوند. البته پیش از این تست‌ها، بخشی به‎عنوان درس‌نامه هم وجود دارد که هر درس را به‌ترتیب پیش می‌برد.

این قسمت دارای بخش واژگان و فن ترجمه بوده و با جداول و نمودار‌هایی که دارد، می‌توانید همه چیز را به‌صورت دسته‌بندی در اختیار داشته باشید. خیلی سبز عربی، بسیاری از ویژگی‌های بهترین منابع کنکور انسانی را در اختیار دارد.

4 کتاب دینی دهم

منابع دینی کنکور انسانی

بهترین منابع دینی انسانی

از آنجایی‌که دینی هم یکی از دروس بسیار مهم در رشته انسانی به‌حساب می‌آید، اگر می‌خواهید بهترین منابع کنکور انسانی برای دینی را تهیه کنید، می‌توانید به گاج و خیلی سبز سری بزنید و از میان مجموعه‌هایی که منتشر کرده‌اند، عالی‌ترین‌ها را خریده و مطالعه کنید.

 معارف دوازدهم فرمول بیست

یکی از مسائل مهم در کنکور هر سال، نمره‌ای است که دانش‌آموزان از امتحانات پایانی در 3 سال تحصیلی دبیرستان کسب می‌کنند. اگر می‌خواهید خود را حداقل در امتحانات پایان ترم سال آخر تقویت کنید، می‌توانید کتاب فرمول بیست را تهیه کرده و درس‌نامه را طبق آن پیش ببرید. البته این مجموعه در میان بهترین منابع کنکور انسانی، علاوه‌بر درس‌نامه دارای سوالات تشریحی هم بوده و پرسش‌های تستی که درون خود جای داده هم به‌همراه پاسخ هستند. فرمول بیست، یکی از زیر‌مجموعه‌های انتشارات گاج بوده و می‌تواند خیال‌تان را از بابت همگانی‌بودن راحت کند.

بخش درس‌نامه آن مربوط به این می‌شود که هر بخش چه اهدافی را دنبال می‌کند و در‌ واقع این قسمت‌ها چه اهداف اصلی و فرعی دارند. با وجود بخش مشاوره در مجموعه فرمول بیست دینی دوازدهم، می‌توانید میزان اهمیت تمامی بخش‌ها در امتحان نهایی را بررسی کنید. برای آنالیز جزئی‌تر مهم‌بودن احادیث، اشعار و آیات هم کافی است به همین بخش مراجعه کنید. دین و زندگی دوازدهم فرمول بیست، از بین بهترین منابع کنکور انسانی به شما یاد می‌دهد که هر درس را به‌صورت محاوره‌ای مطالعه کرده و پس از خواندن نکات راهبردی، مروری سریع بر هر بخش داشته باشید.

دینی جامع انسانی خیلی سبز

یکی از مجموعه‌هایی که در زمینه تست بسیار قوی عمل کرده و می‌تواند شما را در زمینه تست‌زنی برای درس معارف تقویت و آماده کند، خیلی سبز است که 2 جلد دارد. در هر 2 جلد از این مجموعه، تمامی مفاهیم به‌صورت ساده و بسیار عالی توضیح داده شده‌اند که هر فرد در هر سطحی که قرار دارد، می‌تواند یادگیری خود را از بخش درس‌نامه آن آغاز کرده و سپس تمرینات را انجام دهد. دین و زندگی جامع انسانی خیلی سبز، یکی از بهترین منابع کنکور انسانی است که سبب می‌شود بتوانید روی هر درس تسلط کافی داشته باشید.

بخش آموزش و تست‌های این مجموعه به‌صورت کامل بر‌اساس کنکور طراحی شده و بسیاری از نکاتی که در آن قرار گرفته‌اند، ساده، مفهومی و البته ترکیبی هستند که بتوانند فهم را در دانش‌آموز، عمیق‌تر رقم بزنند. تمامی تست‌ها در سطح‌های مختلف، پس از هر بخش آموزشی قرار  دارند که شخص می‌تواند پس از اتمام آن درس‌نامه میزان یادگیری خود را محک زده و ببیند در چه سطحی قرار دارد. البته باید بدانید که جلد اول این کتاب، پرسشنامه تشریحی ندارد، اما در جلد دوم آن چنین بخشی نیز تعبیه شده است.

دین و زندگی کامل انسانی میکرو طلایی گاج

این کتاب که یکی از بهترین منابع کنکور انسانی شناخته می‌شود، دارای تست‌های بسیار کاربردی بوده که از سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم گلچین شده‌اند. تمامی این تست‌ها که بیش از 3700 عدد هستند، در دسته سوالات تالیفی و سراسری قرار دارند. بسیاری از این سوالات، به‌صورت ترکیبی با همدیگر توسط مولفان طراحی شده‌اند که این موضوع می‌تواند ذهن دانش‌آموز را به چالش کشیده و کمی جذابیت را چاشنی تمرین کند.

 چنانچه گمان می‌کنید می‌توانید از پس سوالات بسیار سخت و دشوار بر آمده و قصد دارید خود را در این زمینه تقویت کنید، کافی است با سوالاتی که در کنار آن‌ها علامت بمب تعبیه شده، آشنا شوید. تمامی این مسائل می‌توانند دین و زندگی میکرو طلایی گاج را در دسته بهترین منابع کنکور انسانی قرار دهند.

4 کتاب از درس ریاضی برای رشته انسانی

منابع ریاضی کنکور انسانی

بهترین منابع کنکور انسانی در درس ریاضی

از آنجایی‌که بسیاری از افراد در رشته انسانی به ریاضی توجه کافی نمی‌کنند، اگر شما بتوانید خود را در این زمینه قوی کنید، به‌طور قطع تراز بالایی را دریافت خواهید کرد. این کار، نیازمند انتخاب یک کتاب عالی و تمرین با استفاده از آن است.

ریاضی و آمار خیلی سبز

این کتاب از خیلی سبز، همانند بسیاری از مجموعه‌های دیگر آن دارای درس‌نامه یا همان بخش آموزش و همچنین تست است. با توجه به آنکه ریاضی در این رشته کمی سخت به‌نظر می‌رسد، اما دانش‌آموزان می‌توانند با جدول و نمودار‌هایی که در آن قرار گرفته‌اند، یادگیری را ساده و شیرین تلقی و سپری کنند. از میان بهترین منابع کنکور انسانی در بخش ریاضی، خیلی سبز توانسته با رفع نیاز‌های اساسی و پایه دانش‌آموزان در هر سطح، مجموعه‌ای بسیار کامل باشد. این کامل‌بودن را می‌توان از تمامی مثال‌هایی که برای راحت‌تر‌شدن مباحث به‌کار رفته‌اند، متوجه شد.

در بخش تست هم مهم‌ترین ویژگی مثبت در این کتاب، مربوط به تیک آبی آن است که افراد می‌توانند سوالات مهم را از این طریق شناسایی کرده و اگر زمان کافی برای زدن تمامی تست‌ها را ندارند، تنها به این سوالات پاسخ دهند.

بسته دور دنیا در 4 ساعت انسانی

بسته های کنکور انسانی

بسته کتاب های واجب کنکور جامع انسانی

وقتی یک مجموعه می‌تواند در دسته بهترین منابع کنکور انسانی قرار گیرد که توانایی پاسخ‌دادن به بسیاری از نیاز‌های دانش‌آموزان برای مرور و جمع‌بندی را داشته باشد.

دور دنیا انسانی گاج

با دور دنیا در 4 ساعت انسانی گاج می‌توانید فضایی شبیه به کنکور را تجربه کرده و بسیاری از دروس مهم رشته‌تان را در زمانی کم جمع‌بندی کنید. دور دنیا انسانی گاج پکیج جذابی است که به‌صورت یک پکیج 2 بسته‌ای است که بسته اول آن دارای سوالات، دفترچه پاسخنامه کلیدی، دفترچه آزمون‌های پشتیبان و محتوایی و همچنین دفترچه پاسخ­برگ‌ها است. درون بسته دوم هم یک کتاب بزرگ با تعداد برگ‌های زیاد است که محتوای آن، پاسخ به تمامی سوالات تشریحی است. از میان بهترین منابع کنکور انسانی، این منبع به شما یاد می‌دهد که چگونه بهترین دوره را در فواصل زمانی کوتاه داشته باشید.

یک پاسح برگ در کنار بهترین منابع کنکور انسانی

بهترین منابع کنکور انسانی کدام است؟

نتیجه گیری

یکی از مراحل مهم زندگی هر فرد را کنکور تشکیل می‌دهد که دانش‌آموزان انسانی می‌توانند با عبور مناسب از آن، آینده خود را رقم بزنند. در طی‌شدن این مسیر، عوامل بسیاری وجود دارند تا بتوانند آن را شیرین و آسان کرده و در‌نهایت نتیجه خوبی را رقم بزنند. یکی از این عوامل، انتخاب و تهیه بهترین منابع کنکور انسانی است که فرد می‌تواند با تمرین و تکرار به‌وسیله آن، به نتیجه مطلوب و دلخواه دست یابد. کتاب‌های مختلفی از مجموعه‌های گوناگون انتشار شده‌اند که در این مقاله به برخی از مهم‌ترین آن‌ها پرداختیم.

منابع: gajmarket

بوک سرای دوکاج

سوالات متداول

  • ویژگی بهترین منابع درسی انسانی چیست؟

این منبع باید تسلط و بازدهی دانش‌آموز را ایجاد کرده و در طی فرآیند افزایش دهد.

  • بهترین مجموعه‌هایی که می‌توانند کنکور را برای رشته انسانی آسان‌تر کنند، کدام‌اند؟

کتاب های گاج و خیلی سبز از بهترین منابع برای رشته انسانی است.

  • آیا باید برای درس عربی از 2 کتاب جداگانه برای بخش تخصصی و عمومی استفاده کرد؟

خیر؛ کافی است با تهیه کتاب عربی خیلی سبز که یکی از بهترین منابع کنکور انسانی در این زمینه است، بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *